hypotéka   nájemné   vlastní bydlení   úrokové sazby  


Už nemusíte platit nájemné

Přidáno: 13.11.2017

Splácet vlastní byt, namísto úhrady nájemného další osobě. Jistě je to mnohem výhodnější. I vy si můžete pořídit vlastní bydlení, proč otálíte?

Už nemusíte platit nájemné

První zaměstnání, smlouva na dobu určitou a velmi nízký nástupní plat. Tak skutečně vypadala před lety i vaše situace. V té chvíli nebylo jiné východisko, než si pronajmout menší byt. V pronajatém bytě jste si rychle zvykli a platbu nájemného odvádíte každý měsíc zcela automaticky, na účet pronajímatele, aniž by vás napadlo, že dávno už to tak nemusí být!

 

Není už na čase pořídit si vlastní bydlení?

Není lepší splácet vlastní nemovitost, než zasílat peníze do cizí kapsy?

Není rozumné využít aktuálních nízkých úrokových sazeb?

 

Jak jste si odpověděli na tyto otázky? Už jen vlastní pohodlnost a aktivní přístup ke změně vás dělí od stěhování do vlastního bytu, nebo dokonce rodinného domu. Vyřízení hypotečního úvěru je velmi snadné, jistě se o tom sami přesvědčíte. V bance u které máte vedený svůj osobní účet někdy ani nemusíte dokládat výši příjmů a postačí obraty na bankovním účtu. Dokonce i řada nebankovních poskytovatelů hypotečních úvěrů nepožaduje doložení vašich příjmů. Od rychlého vyřízení úvěru vás tak dělí jen několik krátkých dní, nebo maximálně týdnů.

 

Spočítejte si, jak vysokou částku už jste zaslali na bankovní účet vašemu pronajímateli. Jistě už je to velmi významná suma, která by pokryla část pořizovací ceny nového bytu. Hypoteční úvěry jsou dlouhodobé úvěry, u kterých se předpokládá, že budete splácet dlužnou částku i desítky let. V takovém případě máte možnost zažádat o velmi nízkou měsíční splátku úvěru. Nebývá výjimkou, že výše měsíční splátky hypotečního úvěru může být dokonce nižší, než částka, kterou jste platili na nájemném. Ještě váháte nad tím, pořídit si vlastní bydlení?

Výhody nízké měsíční splátky

Při pořizování nemovitosti na úvěr, nebo při uzavírání jakékoliv smlouvy o půjčce nás první napadne to, že chceme splácet co nejvyšší možnou částku a mít úvěr co nejrychleji splacený. Samozřejmě, tato myšlenka je zcela na místě. Jak ale bude takové splácení vypadat? Dohodnutá měsíční výše splátky bude na hranici vašich možností a vy budete muset každý měsíc velmi kontrolovat výdaje domácnosti a celou řadu věcí si odepřít. S nervozitou budete pokaždé očekávat den inkasa, zda máte dostatek prostředků na bankovním účtu. A co když přijde nenadálá nemoc? Nebo rozchod s partnerem? Je mnohem praktičtější, zažádat o delší dobu splácení a sjednat si nízkou měsíční splátku. Nízkou měsíční splátku snadno uhradíte i v případě, kdy v daném měsíci narostly výdaje rodiny. Volné finanční prostředky si mezitím můžete ukládat na některém ze spořících produktů. Nové podmínky hypotečních úvěrů totiž nabízejí možnost vkládat mimořádné splátky a to až do výše čtvrtiny půjčené částky. Takovou mimořádnou splátku je možné zaslat každý rok a o její výši se vám snižuje celá výše úvěru! Nové hypoteční úvěry se splácejí předčasně mnohem snadněji!